مسئول دارالقران کریم محمد امین(ص): 2 هزار قرآن آموز در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کرده اند

مسئول دارالقران کریم محمد امین(ص): 2 هزار قرآن آموز در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کرده اند

مسئول دارالقران کریم محمد امین(ص)گفت: 2 هزار قرآن آموز در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کرده اند.


محمدباقر جعفری، مسئول دارالقران کریم محمد امین(ص) در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) اظهار کرد: دارالقرآن قاریان و حافظان افغانستانی استان تهران از سال 1388 شروع به فعالیت کرده و با همت اساتیدی که در استان تهران فعالیت داشتند به منظور یکپارچگی کلاسهای قرآن یکسری مسابقات را در طول سال برنامه ریزی کرده است.
 

جعفری ادامه داد: در سال اول دو دوره مسابقات در 13 رجب روز میلاد امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و دیگری در روز عید غدیر خم بود و در سالهای بعد هم در این عید مبارک مسابقات به صورت منظم برگزار شد.
 

وی خاطرنشان کرد:اختتامیه این مسابقات نیز در روز جمعه 22 مرداد در سالن فرهنگسرای ولا برگزار خواهد شد.
 

مسول درالقرآن کریم محمد امین(ص) در ادامه با اشاره به شرکت کنندگان این دوره تشریح کرد: در قسمت نهایی و نیمه نهایی 139 نفر از آقایان اهل تشییع و 73 نفر از آقایان اهل تسنن و همچنین 124 نفر از خواهران به رقابت خواهند پرداخت.
 

وی در خصوص استقبال قران آموزان و حافظان قران اذعان داشت: خوشبختانه در بین اتباع افغانی استقبال بسیار خوبی از این مسابقات شد و امیدواریم بیشتر نیز شود چنانچه برحسب فراخوانی که دادیم حدود 2 هزار نفر از قرآن آموزان شرکت کردند.
 

جعفری ابراز امیدواری کرد: خوشبختانه از سال گذشته با همت اداره اتباع  و آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) فعالیت خوبی در این خصوص صورت گرفته که تاسیس دارالقرآن محمد امین(ص) که وظیفه اش ساماندهی جلسات مهاجرین در استان تهران است تاکنون 94 مرکز دالقرآن و جلسات قرآن ثبت کرده که در حدود 7هزار نفر قرآن آموز در این مراکز مشغول اموزش قرآن هستند.