رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق: عمر داعش به عنوان دولت در عراق سر آمده است/ روايت سيد علی خمینی از ساده زیستی آيت الله سيستانی

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق:  عمر داعش به عنوان دولت در عراق سر آمده است/ روايت سيد علی خمینی از ساده زیستی آيت الله سيستانی

آیت الله سيستانی به عنوان يك مرجع بزرگ شيعه، در منزل محقر و قدیمی خود حتی از موتور برق هم استفاده نمی كنند و در نجف كه روزانه ده ساعت برق قطع می شود ايشان هم چون مردم در گرما و تاریکی زندگی می كنند.

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) رئيس مجلس اعلاى شيعيان عراق با حضور در حرم امام خمینی(س) ضمن اداى احترام به مقام شامخ امام با حجت الاسلام و المسلمين سيد علی خمینی ديدار و گفتگو كرد.

 

 

 

گفتنی است؛ يادگار امام در اين ديدار، ضمن تمجيد از خاندان بزرگ حكيم و مجاهدات شهيد محمد باقر حكيم و مرحوم سيد عبدالعزيز حكيم از نقش حجت الاسلام و المسلمين سيد عمار حكيم و مجلس اعلاى شيعيان عراق در گذشته و حال تقدير كرد.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمين سيد علی خمینی اوضاع امروز عراق را اوضاعی بغرنج ناميد و ادامه داد: الحمدلله ارتش و نيروهاى مردمی( الحشد الشعبی) در ميدان مبارزه با داعش موفقيت‌هاى بزرگى به دست آورده اند و به حول و قوه ى الهی در سال‌ها بلكه ماه‌هاى آينده خطر داعش به عنوان يك دولت در خاك عراق به پايان خواهد رسيد.

 

 

 

سيد علی خمینی ضمن اشاره به نقش ارزشمند آيت الله العظمى سيستانی در دوران جديد عراق افزود: حضور اين عالم ساده زيست و مديريت ايشان در عراق واقعا عجيب و پر بركت بوده است.

 

 

 

يادگار امام افزود: شايد مردم ايران ندانند كه آيت الله سيستانینى به عنوان يك مرجع بزرگ شيعه، در منزل محقر و قديمى خود حتى از موتور برق هم استفاده نمی كنند و در نجف كه روزانه ده ساعت برق قطع می شود ايشان هم چون مردم عادي در گرما و تاريكى زندگی می كنند. اين همان عاملی است كه در كنار تدبير صحيح سياسی عامل اين شده است كه ايشان به عنوان يك ملجأ و پناه براى مردم عراق محسوب شوند.

 

 

 

يادگار امام در بخش ديگرى از سخنانش ضمن تاييد سخنان سيد عمار حكيم، به حساسيت كشورهاى مرتجع منطقه اشاره كرد و گفت: شايد  فارس شيعه براى اين كشورها قابل تحمل باشد اما عرب شيعه ى على بن ابى طالب در مهد كشورهاى متعصب سنى غير قابل تحمل است و يكى از علل نا آرامى در عراق همين حضور پر رنگ شيعيان در ميدان عمل است.

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمين سيد على خمينى گفت: از برنامه هاى قطعى دشمنان شيعه براى دوران پسا داعش ايجاد اختلاف ميان شيعيان است لذا بايد همه چه در ايران و چه در عراق هوشيار باشيم كه گروه هاى شيعه دچار اختلاف و تشتت نشوند.

 

 

 

سيد على خمينى در پايان سخنانش با اشاره به تفوق جمهورى اسلامى ايران بر تروريستها و دشمنان داخلى اش ابراز اميدوارى كرد كه مردم بى دفاع عراق هر چه زودتر روى آرامش را ببينند.

 

 

 

هم چنين در اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين سيد عمار حكيم رئيس مجلس اعلاى شيعيان عراق ضمن گراميداشت ياد و نام امام راحل(س) گفت: امام خمينى وفاى بسيار زيادى نسبت به مردم عراق داشت و حتي در جنگ با عراق هم علاوه ى بر دفاع از خاك خود به فكر مردم بى پناه عراق بود.

 

 

 

سيد عمار حكيم، امام خمينى(س) را مردى بزرگ ناميد كه انقلابى بزرگ را رهبرى كرد و توانست امنيت و آرامش را در ايرانِ پس از انقلاب حاكم كند.

 

 

 

رئيس مجلس اعلاى شيعيان عراق مشكلات پيش روى عراق را حاصل سال‌هاى سال دانست و افزود: از سال ٩١ ميلادى مردم عراق با مشكلات پی در پی از تحريم تا جنگ و از روند انتقال قدرت تا داعش، مواجهند.

 

 

 

وى در عين حال مشكلات عراق را قابل حل اما زمانبر ارزيابی كرد و ابراز اميدوارى نمود كه مشكلات اين كشور بزرگ به مرور زمان حل شود.