رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرری: اولویت سازمان تامین اجتماعی توجه به محرومان و مستضعفان جامعه است

رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرری:  اولویت سازمان تامین اجتماعی توجه به محرومان و مستضعفان جامعه است

رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرری گفت: اولویت سازمان تامین اجتماعی توجه به محرومان و مستضعفان جامعه که مدنظر امام راحل(س) نیز بودند است.

 

زند، رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرری در گفت و گویی به مناسبت هفته‌ی تامین اجتماعی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) اظهار کرد: عمل به فرامین و تاکیدات امام راحل(س) به صورت عمومی در سیاست‌های سازمان تامین اجتماعی موجود و جزئی از تکالیف و برنامه‌های مهم ماست.

 

زند خاطرنشان کرد: به صورت شخصی نیز همواره سعی و تلاش ما بر این بوده که سیر‌ی عملی زندگی ایشان، مبنی بر رعایت حقوق مردم، مستضعفان و قشر کارگر مورد توجه قرار گیرد و در این راه تلاش بسیاری کرده‌ایم که البته در رابطه با این شاخص‌ها مردم باید قضاوت کنند.

 

رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرری مهمترین برنامه‌ی این سازمان در سال جاری را در جهت خدمت به مستمری بگیران، بیمه شده‌ها و کارفرمایان عنوان کرد و افزود: بحث تغییر تشکیلات که موضوع بسیار مهمی است، در حال حاضر مطرح شده است و بعد از سال‌ها بنا بر مسائلی که پیش آمده الزام به تغییراتی در تشکیلات داشتیم.

 

وی افزود: در ارائه خدمات، مدیرت بودجه، منابع و مصارف تغییراتی را اعمال خواهیم کرد، به دلیل اینکه ما برخلاف سازمان‌های دولتی که تخصیص بودجه دارند، یک سازمان هزینه درآمدی هستیم و دغدغه‌ی ما هم در آمد و وصول منابع و هم هزینه‌هایمان است.

 

زند ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: تراز مالی سالیانه در شهرری بیش از 500 میلیارد تومان است و به همین نسبت که ما پرداخت داریم منابع مالی را نیز دریافت می‌کنیم و این گردش مالی بسیار گسترده است، بنابراین در مجموعه ی تامین اجتماعی کوچکترین خطایی وجود ندارد و حتی گاهی اوقات که برنامه‌ی وصولی محقق نمی‌شود، ما هزینه و تعهداتمان را باید انجام دهیم.

 

وی عنوان کرد: در ارائه خدمات درمانی، دفترچه ی خدمات درمانی بر اساس سیستم سنتی است که در گذشته هم معمول بوده و امروز فقط شکل آن عوض شده، اما باعث ایجاد هزینه ی بسیاری در کاغذ، انبارداری، چاپ و نگهداری حساب‌ها می‌شود که با تمهیدات مدیریت سازمان تامین اجتماعی در خصوص اهدا کارت سلامت و در صورت اجرا مدیریت منابع درمان را خواهیم داشت  و نیز استاندارهای درمانی و تعداد متقاضیان درمان بستری و سرپایی بهتر انجام خواهد شد.