معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س): 800 خادم افتخاری در خدمت زائران پیر جماران هستند

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س):  800 خادم افتخاری در خدمت زائران پیر جماران هستند

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) گفت: در حال حاضر حدود 800 خادم افتخاری در خدمت زائران پیر جماران هستند و در حرم مطهر امام راحل خدمت می‌کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین جوادی راد، معاون فرهنگی آستان مقدس امام خمینی(س) در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی)س( در خصوص برگزاری مراسم  گردهمایی خادمین افتخاری حرم مطهر امام راحل(س) اظهار کرد: خادمین افتخاری حرم امام، از بدو تاسیس این نهاد مقدس، با عضویت در آن به صورت افتخاری در حرم پیر جماران جهت خدمت به زائران ایشان مشغول به خدمت هستند.

 

حجت الاسلام جوادی راد ادامه داد: آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) افتخار دارد که ضمن تجلیل از خادمان افتحاری، شرایطی را فراهم کند که آنها به همراه خانوادهاشان دیداری با یادگار امام راحل، آیت الله سید حسن خمینی داشته باشند و از رهنمودهای وی استفاده کنند و همچنین برنامه‌ریزی مدونی تا پایان سال خواهند داشت.

 

معاون فرهنگی آستان مقدس امام خمینی(س) اشاره کرد: در حال حاضر و در واحد خواهران و برادران حدود 800 نفر خادم افتخاری عضو هستند که تعیین زمان خدمتشان بر عهده‌ی خودشان است تا در هر فرصتی که مایل بودند در حرم حاضر شوند و همچنین تعدادی خادم نیز از شهرستان‌ها و استان‌های مختلف کشور در این مکان مقدس مشغول به ارائه خدمات هستند.

 

وی جمع خادمینی که به صورت هفتگی در حرم امام خمینی(س) حاضر می‌شوند را 500 نفر اعلام کرد و افزود: افرادی که علاقه مند به حضور در حرم مطهر امام و خدمت در این مکان مقدس هستند، می‌تواند ضمن اعلام آمادگی و تایید صلاحیتشان در بسیج محله یا توسط امام جماعت محل سکونتشان، از این فیض معنوی برخوردار شوند و به اکرام زائران بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی بپردازند.