مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی: صنعت پتروشیمی سنبل اقتصاد مقاومتی در کشور است

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:  صنعت پتروشیمی سنبل اقتصاد مقاومتی در کشور است

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی سنبل اقتصاد مقاومتی در کشور است.

 

مرضیه شاهدایی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) اظهار کرد: پیرو نامگذار امسال توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شرکت صنایع ملی پتروشیمی، این موضوع را سرلوحه‌ی کار خویش قرار داده و مصرانه تر پیگیر این امر خواهد بود.

 

مشاور وزیر نفت صنعت پتروشیمی را سنبل اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و افزود: در حال حاضر 40 در صد از صادرات غیر نفتی کشور به صنعت پتروشیمی اختصاص داده شده و رسالتی که ما بر عهده داریم جلوگیری از خام فورشی گاز و نفت به خارج از کشور است.

 

وی ضمن بیان مطلب فوق، تصریح کرد: در نتیجه ما باید بتوانیم از حداکثر منابع  گاز و نفتی که دراختیار ما قرار می‌دهند، استفاده کرده و آن  را به محصولات پتروشیمی، جهت مصرف در داخل کشور یا صادرات تبدیل کنیم.

 

شاهدایی با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح‌های نیمه کاره‌ای در این سازمان وجود دارد تاکید کرد:  در سال جاری به دنبال اتمام 55 طرح نیمه تمام هستیم و همچنین 28 طرح نیز تعریف کرده‌ایم که با استفاده از منابع گازی کشور در حاشیه دریای عمان و خلیج فارس شروع خواهیم کرد.

 

این مقام مسئول همچنین افزود: با عملی شدن برجام و آغاز دروان پسابرجام، روابط بین الملل در این بخش نیز بهبود پیدا کرده و ما به دنبال جذب سرمایه گذار در صنعت پتروشیمی کشور هستیم و همچنین مهمترین اقدامی که به دنبال آن هستیم انتقال دانش و فناوری به داخل کشور است.اخذ تکنولوژی و المبلل بهبود پیدا کرده و به دنبال جذب سرمایه گذار هیتم تا در صنعت پتروسیمی سرمایه گذاری کنند